Edukacja dla Pokoju
Stowarzyszenie

tam, gdzie domy ulepione są z gliny, gdzie okna nie mają szyb tylko porwaną folię, gdzie ludzie nie potrafią czytać i pisać, gdzie na ulicy padają strzały, gdzie ludzie nie mają perspektyw…
Tam dzieci idą na wojnę
bo nie ma szkoły
Aktualności

Szkoła zawodowa dla cieśli i szwaczek w Kyanjovu, Uganda
W czerwcu 2014 roku stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju rozpoczęło budowę szkoły zawodowej dla cieśli i szwaczek w miejscowości Kyanjovu, położonej około 150 kilometrów na zachód od stolicy kraju – Kampali.
Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
O nas

Wierzymy, że edukacja zmienia świadomość i świat
Trudno zrozumieć, że istnieją na świecie miejsca,
w których wszystko jest inne, gdzie życie ludzkie nie ma wartości,
gdzie ludzie nie potrafią czytać i pisać, gdzie na ulicy padają strzały, gdzie trwa wojna, bo ludzie nie mają perspektyw…

Idea naszej działalności powstała w 2001 roku
Nasze Stowarzyszenie powstało w lipcu 2007 roku. Wcześniej, od 2002 roku, większość z nas działała pod nazwą Stowarzyszenie “Szkoły dla Pokoju”. Teraz pod szyldem “Edukacja dla Pokoju” i z rozszerzonym zakresem działań pracujemy sprawniej i skuteczniej.
Obecnie nasze grono poszerza się o osoby, które mają nieco wolnego czasu, dużo pomysłów i chęci do aktywności na rzecz edukacji w krajach Południa.

Siłą Stowarzyszenia jest nasza różnorodność
Dzięki bogactwu posiadanych przez nas umiejęt- ności i doświadczeń jesteśmy w stanie nawiązywać i rozwijać współpracę z przedstawicielami różnych kultur oraz sprawnie i profesjonalnie przygotowywać projekty i je skutecznie realizować.
Działamy całkowicie społecznie, a za naszą pracę
w Stowarzyszeniu nie pobieramy żadnego wynagrodzenia. Bieżące wydatki (telefon, poczta, materiały biurowe itp.) pokrywane są ze składek członkowskich, zatem wszelkie dotacje, granty i darowizny przeznaczane są w 100% na realizację naszych projektów.

Gorąco dziękujemy naszym przyjaciołom, partnerom i sponsorom
Z całego serca dziękujemy naszemu przyjacielowi i współpracownikowi, panu Rahmanqulowi (Andkhoi, Afganistan), który swoje wieloletnie zaangażowanie w odbudowę Afganistanu przypłacił życiem.
Został zamordowany w lutym 2007 r. przez fundamentalistów islamskich. Zawsze pozostanie on w naszej pamięci i naszych myślach.
Co robimy

Aktywnie wspieramy edukację w Azji i Afryce
Edukacja to klucz do poprawy poziomu życia, rozwoju i pokoju. Wzrost poziomu wykształcenia społeczeństwa zwiększa szanse na długotrwały pokój i może skutecznie zapobiegać konfliktom.

Chcemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie możemy pomóc
Działamy w Azji i Afryce, w regionach najbied- niejszych lub dotkniętych wojną. Wiele projektów realizujemy w Afganistanie – dlaczego? Afganistan zaliczany jest do najbiedniejszych krajów świata, a w zniszczonym po latach wojny kraju do tej pory nie odbudowano infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania społeczeństwa i państwa…

Działamy w zniszczonym wojną Afganistanie
Afganistan jest jednym z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Od inwazji radzieckiej w 1979 roku, kraj doświadczył wielu konfliktów trwających ponad trzy dekady. Według Human Development Report opublikowanego przez ONZ w 2010 r. wskaźnik rozwoju społecznego (HDI) dla Afganistanu wynosi 0,349, co plasuje ten kraj…
Nasze projekty
Najnowsze projekty

Współtworzymy wolne media w Birmie/Mjanmie! – II edycja
5 warsztatów dziennikarskich z radia i TV, 2 serie wykładów o prawach człowieka i rozwiązywaniu konfliktów, prawie 70 uczestników w dwóch miastach – to założenia drugiej edycji projektu „Birma na fali.”, na który otrzymaliśmy dotację z Polskiej Fundacji Solidarności Międzynarodowej…

Edukacja na fali w Sudanie Południowym
Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju otrzymało dotację na projekt „Edukacja na fali. Wsparcie merytoryczne i techniczne rozwoju edukacyjnego reportażu radiowego i edukacji poprzez radio w Sudanie Południowym” w ramach programu „Polska Pomoc rozwojowa 2013” Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Współtworzymy wolne media w Birmie!
Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju otrzymało dotację z Polskiej Fundacji Międzynarodowej Współpracy na Rzecz Rozwoju “Wiedzieć Jak” na realizację projektu “Birma na fali. Dostęp do niezależnych mediów poprzez rozwój profesjonalnego radia.”
Nasza inicjatywa spotkała się również z ogromnym osobistym poparciem ze strony Aung San Suu Kyi, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla i przywódczyni birmańskiej opozycji.
Czujesz i masz potrzebę działania? Dołącz do nas
Masz pomysł, komu i jak pomóc?
Chcesz wykorzystać swoją wiedzę i kontakty by pomagać innym?!
Zadzwoń, napisz, przyjdź na spotkanie Stowarzyszenia.
Często drobne gesty i działania potrafią zmienić otaczająca nas rzeczywistość…