Edukacja dla Pokoju

Dla mediów

Nasz liczebnie niewielki zespół skutecznie realizuje wiele pokaźnych projektów i pokazuje, że nawet kilka lub kilkanaście osób może zmieniać świat na lepsze. Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju

16/03/2012Edukacja dla Pokoju otrzymała dotację w wysokości prawie miliona złotych na realizację projektu w Afganistanie

Projekt “Wspieranie zrównoważonego rozwoju w Afganistanie przez rozwój edukacji zawodowej i rolnictwa (rozbudowa Instytutu Rolnictwa w Mazar‐i Szarif)” otrzymał dofinansowanie w wysokości 999 960 PLN w ramach programu “Polska Pomoc 2012” realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.
“To dla nas wspaniała wiadomość, ale jednocześnie ogarnia nas smutek, gdyż ta dotacja to zaledwie kropla wody w morzu potrzeb,” powiedział prof. dr. hab. Piotr Balcerowicz, prezes Stowarzyszenia. “Okazało się, że na liście 73 organizacji i instytucji, które otrzymały dofinansowanie, Edukacja dla Pokoju jest ponownie jedyną polską organizacją pozarządową, która będzie prowadzić działania pomocowe w Afganistanie.”

pdf txt

06/10/2011Raport: Afganistan 2011 – dziesięć lat później (W 10 rocznicę amerykańskiej inwazji na Afganistan 7.10.2001)

Po dziesięciu latach od rozpoczęcia amerykańskiej operacji zbrojnej w Afganistanie i obaleniu reżimu talibów sytuacja w Afganistanie jest pod wieloma względami gorsza, niż pod rządami talibów dziesięć lat temu, a kraj znajduje się na najlepszej drodze, by pójść w ślady Somalii i stać się groźnym “piratem” regionu.

pdf txt

21/12/2010Kolejny projekt pomocowy zrealizowany z sukcesem w Afganistanie

21 grudnia 2010 roku zakończyła się w Heracie w Afganistanie budowa dwukondygnacyjnej uniwersyteckiej kliniki weterynaryjnej, współfinansowana przez Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.
Gotową klinikę weterynaryjną wraz z wyposażeniem Stowarzyszenie przekazało władzom Uniwersytetu w Heracie. Jest to pierwsza tego typu placówka w Afganistanie.

pdf txt

Edukacja zmienia świadomość i świat

Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju to organizacja pożytku publicznego aktywnie wspierająca edukację w krajach rozwijających się. Wzrost poziomu wykształcenia społeczeństwa zwiększa szanse na długotrwały pokój i może skutecznie zapobiegać konfliktom. Stabilna sytuacja w krajach rozwijających się ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy naszego kontynentu, w tym Polski. Bez wykształcenia, przynajmniej na podstawowym poziomie, nie jest możliwy samodzielny rozwój wielu krajów pozaeuropejskich. Jeśli dzisiaj młodzież tych krajów zdobędzie odpowiednią wiedzę i wykształcenie, w przyszłości będzie w stanie pozytywnie zmieniać otaczającą ją rzeczywistość i zaspokajać swoje potrzeby bytowe. Wspieranie edukacji to bezpośrednia inwestycja w przyszły długookresowy rozwój poszczególnych krajów, a nie tylko doraźna pomoc.

pdf txt

07/01/2010Otwarcie szkoły w Heracie

20 grudnia 2009 roku nastąpiło oficjalne otwarcie budynku szkolnego w mieście Herat, w północno- zachodnim Afganistanie. Projekt “Wyrównywanie szans poprzez równy dostęp do edukacji dla dziewcząt i chłopców w Heracie (budowa szkoły)” został zrealizowany przez Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju we współpracy z afgańskim partnerem “Herat Youth Union”. Projekt był współfinansowany przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach projektu “Polska Pomoc 2009”.

pdf txt

02/04/2009Edukacja dla Pokoju buduje kolejną szkołę w Afganistanie

pdf txt

12/11/2008Edukacja dla Pokoju w Afganistanie

pdf txt

Krótka informacja o Stowarzyszeniu “Edukacja dla Pokoju”

pdf txt