Edukacja dla Pokoju

Sudan Południowy Krwawi – debata na Planete+ Doc Festival Film

Jak mądrze wspierać, aby nie szkodzić? W jaki sposób pomagać uwzględniając kwestie ekologiczne i społeczne Sudanowi Południowemu i krajom globalnego południa? Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju

Czas: sobota, 10 maja 2014, godz. 16:00-19:05

Miejsce: Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Jak mądrze wspierać, aby nie szkodzić?
W jaki sposób pomagać uwzględniając kwestie ekologiczne i społeczne Sudanowi Południowemu i krajom globalnego południa?

Historia polskiej pomocy, różnorodności kulturowej i możliwej współpracy gospodarczej z Afryką. To jedne z głównych tematów otwartej debaty na Planete+ Doc Festival Film. Wydarzenie odbędzie się po emisji filmu: „Jesteśmy Waszymi przyjaciółmi”.

Ponadto w czasie trwania całego Festiwalu (9-18.05.2014 r.) w „Kinotece” obejrzeć będzie można wystawę zdjęć autorstwa Tatiany Jachyry pt.:„Efekt Domina”. Na wystawę składa się 16 wielkoformatowych zdjęć pokazujących kilka najbiedniejszych krajów, do których dotarła pomoc. Fotografie ukazują codzienne życie mieszkańców i pracę przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wolontariuszy.

Goście: Monika Piątczak (Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej), prof. Piotr Balcerowicz (Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju), Robert Zduńczyk (Fundacja Ekonomiczna Polska-Afryka), Dariusz Skonieczko (Państwowe Muzeum Etnograficzne)

Prowadzący: red. Jarosław Kociszewski (Polskie Radio)

Organizatorzy: Green Cross Poland i Kulczyk Foundation dla Planete+ Doc Film Festival.Informacja prasowa